«Львіварня» запрошує на виставку «Потік часу» молодих львівських митців Мирослави Бачкур, Сергія Декалюка та Вадима Панченка

1 View

У четвер, 6 квітня, у музейно-культурному комплексі пивної історії «Львіварня» відкривається друга виставка, що знайомитиме гостей із роботами трьох молодих художників та друзів: Мирослави Бачкур, Сергія Декалюка та Вадима Панченка. Виставка «Потік часу» триватиме у арт-просторі «Львіварня», що знаходиться на території «Львівської пивоварні» за адресою вул. Клепарівська 18, з 6 квітня по 03 травня 2017 року.

Кожен із авторів виставки по-своєму «працює» з часом. Сергій Декалюк фіксує прості речі – миттєвості  щирих емоцій, а героями його полотен постають пересічні люди.

«Створюючи ці позитивні образи, я веду власний щоденник, колекціонуючи, таким чином миті радості, любові, добра. Коли стаєш свідком чогось доброго і водночас простого, то це додає ще більше оптимізму на хороше майбутнє в умовах сьогодення. В своїх роботах стараюсь відкинути все зайве, залишивши тільки мить прекрасного. Хочу, аби люди звертали побільше уваги на такі прості речі» — коментує автор.

Мирослава Бачкур акцентує свою увагу на результаті. «Результат — це щось нейтральне: ані погано, ані добре, це констатація факту і наслідок процесу. І фізичного, і культурного. Сучасна культура – тілоцентрична», вважає авторка. Плоть, тіло мають не лише фізичний вимір, але є культурними поняттями, складовою нової моделі реальності, як результат світоглядних змін, що знаменували перехід від Слова до Тіла, від духовності до тілесності, від вербального до візуального. Тому плоть, м’ясо — це водночас і буквальний, і метафоричний образ, який присутній на полотнах Мирослави.

Результату передує процес. Обробити сировину, будь то матерія чи ідея, означає надати їй форми, вдихнути нове буття. Світ плоті — це світ природного, сфера матерії. В опозиції до нього перебуває світ культури — світ смислів. Оброблена думкою сировина переходить у світ культури, набуває іншого статусу. Необроблена сировина повертається назад до стану нечистоти через псування, гниття, редукується у стан матерії.

Вадим Панченко намагається зафіксувати, зловити на своїх полотнах саме момент. Момент — це те, що кожен з нас переживає щодня, але не помічає. «Моменти — це те з чого складається наше життя, приємна інфантильна його частина, будь це гонитва за голубом, чи промінь сонця дорогою в школу» — ділиться Вадим Панченко.

«Львіварня» — це сучасний арт-простір, який починає жити своїм життям і гуртувати навколо себе митців.

«Ми чергуватимемо виставки відомих авторів і тих, які тільки починають свій шлях. Крім того, у нашій історії – це традиція, адже навіть у 19 столітті один із власників Львівської пивоварні Роберт Домс був відомим меценатом, який особливу увагу приділяв розвитку мистецтва» – розповідає менеджер музейно-культурного комплексу Соломія Короненко. «Більше того, філософія нашої глобальної данської компанії Carlsberg Group, націлена на розвиток громад, в яких веде свою діяльність, в усіх його важливих аспектах: від економічного внеску та дбайливого ставлення до екосистеми, до підтримки мистецтва, особливо молодих талантів, адже за ними – майбутнє!», — продовжує Соломія.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес НЕ публикуется. Обязательные поля обозначены (*)

СКАЖИТЕ КАКАЯ ВАША ЛЮБИМАЯ МАРКА ПИВА?